جانمایی عکس هوایی و تهیه گزارش

جانمایی عکس هوایی و تهیه گزارش

جانمایی عکس هوایی به منظور تعیین حدود مرزهای ملک برای حل اختلافات ملکی مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع با تفسیر عکس های هوایی بسیاری از اطلاعات از املاک و موقعیت و شرایط آن ها مشخص می شود. و همچنین با استفاده از عکس های هوایی می توان حدود ملک را مشخص کرد.

جانمایی عکس هوایی و تهیه گزارش جهت ارائه به دادگاه

عکس های هوایی توسط سازمان نقشه برداری کشور و سازمان جغرافیایی نیرو های مسلح تهیه می شود. انجام تفسیر عکس های هوایی به عهده کارشناس رسمی دادگستری می باشد. کارشناس رسمی دادگستری با تفسیر عکس های هوایی اطلاعات بسیار ارزشمندی را می تواند درباره ملک ارائه دهد. همچنین می تواند بسیاری از مشکلات ملکی را با تفسیر عکس های هوایی حل کند. بسیاری از اختلافاتی که بر سر ملک به وجود می آید به این دلیل می باشد که حدود ملک مشخص نمی باشد.

همین امر باعث می شود که تجاوز و تعارض بین حدود املاک همسایه به وجود بیاید. همچنین ممکن است مالکی باشد که از موقعیت و حدود ملک خود بی خبر است. در این صورت برای تشخیص حدود ملک می توان از تفسیر عکس های هوایی استفاده کرد. کارشناس در عکس ها هوایی به سال عکسبرداری دقت می کند.

در مواردی که اختلافاتی بر سر حدود ملک به وجود می آید می توان با انجام تفسیر عکس های هوایی بسیاری از این اختلافات را حل کرد. برای انجام تفسیر عکس های هوایی کارشناس مدارک لازم را از مالک دریافت می کند .سپس عکس های هوایی منطقه ای که ملک در آن قرار دارد را در سال های مختلف بررسی می کند .پس از بررسی جانمایی ملک را روی زمین انجام می دهد .سپس گزارشی تهیه می کند و آن را مهر و امضا می کند .مالک با ارائه این گزارش می تواند حدود ملک خود را به دادگاه نشان دهد و از حق خود دفاع کند.

راه های ارتباط با ما

09129277534

02166398316

برای ارتباط با اینستاگرام ما کلیک کنید

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

اولین نفری باشید که امتیاز ثبت می کند 🙂

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما