نقشه هوایی زنده

نقشه هوایی زنده

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

تفسیر عکس هوایی به منظور بررسی و تجزیه و تحلیل تصاویر اخذ شده از سطح زمین انجام می شود. تا در نتیجه عوارض زمین شناسایی و تجزیه تحلیل گردد. برای انجام تفسیر و بررسی عکس هوایی می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. این متخصص با روش برجسته بینی و به کمک استریوسکوپ تفسیر عکس هوایی را انجام خواهد داد

تفسیر و بررسی عکس هوایی با استریوسکوپ

از جمله کاربرد های تفسیر عکس هوایی حل اختلافات می باشد. در واقع ممکن است اختلافاتی ملکی به وجود آید. این اختلافات ممکن است بر سر حدود و مرز ها به وجود آید. و یا اراضی ملی اعلام شود. اراضی ملی به زمینی گفته می شود. که سابقه احیا در آن وجود ندارد. و زمین شکل طبیعی خود را حفظ نموده است. در نتیجه با ملی اعلام شدن اراضی لازم است سابقه احیا در اراضی مورد بررسی قرار بگیرد.

سازمان جغرافیا و سازمان نقشه برداری از جمله سازمان هایی می باشد. که عکس هوایی را از تمامی کشور اخذ می کنند. در واقع به جهت تهیه عکس هوایی از سطح کشور در دوره های مختلف با استفاده از هواپیما و دوربین های عکسبرداری برداشت زمینی انجام می شود. در نتیجه عکس هوایی در سال های مختلف به صورت آرشیوی حفظ و نگهداری می شود.

برای انجام تفسیر عکس هوایی می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. این متخصص نیز به سازمان نقشه برداری و یا جغرافیا مراجعه خواهد کرد. و عکس هوایی قدیمی را تهیه خواهد کرد. در ادامه تفسیر عکس هوایی با استریوسکوپ انجام می شود. در نتیجه گزارش تفسیر عکس هوایی تهیه می شود. و مهر و امضا شده قابل ارائه به مراجع قضایی برای حل اختلافات خواهد بود.

تفسیر و بررسی عکس هوایی با استریوسکوپ

تفسیر و بررسی عکس هوایی با استریوسکوپ

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

اولین نفری باشید که امتیاز ثبت می کند 🙂

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما