نمونه گزارش کارشناسی تفسیر عکس هوایی

نمونه گزارش کارشناسی تفسیر عکس هوایی

انجام تفسیر عکس هوایی را باید به فرد دارای صلاحیت سپرد. در واقع ممکن است اراضی ملی اعلام شود. در این صورت لازم است با بررسی سابقه احیا مشخص شود. که اراضی ملی و یا احیا شده است. برای بررسی سابقه احیا زمین می توان از تفسیر عکس هوایی استفاده کرد. تفسیر عکس هوایی را باید به متخصصی همانند کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی سپرد.

نمونه گزارش کارشناسی تفسیر عکس هوایی برای ارائه به مراجع قضایی

تفسیر عکس هوایی به معنای مشاهده پدیده ها و ویژگی های آن بر روی عکس هوایی است. عملیات تفسیر عکس هوایی کاربردهای زیادی دارد. در واقع تفسیر عکس هوایی برای انجام جانمایی ملک،تهیه تامین دلیل،اثبات وجود بنا، حل اختلافات ملکی و … کاربرد دارد. تفسیر عکس هوایی پیچیدگی های خاص خود را دارد. و هر شخصی قادر به انجام تفسیر عکس هوایی نمی باشد. فردی همانند کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی با دانش و تجربه خود می تواند تفسیر عکس هوایی را انجام دهد. همچنین می تواند اطلاعات مورد نیاز را از عکس هوایی استخراج نماید. ممکن است فردی متوجه گردد.

در این صورت برای اینکه بتواند اراضی اش را از لیست اراضی ملی خارج نماید. لازم است سابقه احیا در اراضی با انجام تفسیر عکس هوایی بررسی گردد. در صورتی که اثبات شود در اراضی سابقه احیا وجود داشته است. در نتیجه اراضی احیا شده خواهد بود و از لیست خارج می گردد. برای انجام تفسیر عکس هوایی کارشناس ابتدا عکس هوایی پوشش دار را با توجه به سال عکسبرداری تهیه خواهد کرد. در ادامه تفسیر عکس هوایی با استفاده از استریوسکوپ انجام می شود. با انجام تفسیر عکس هوایی در نتیجه سابقه احیا در اراضی تشخیص داده می شود در صورت اثبات این امر معلوم می شود اراضی احیا شده است. در نهایت گزارش تفسیر عکس هوایی قابل ارائه به مراجع قضایی خواهد بود.

نمونه گزارش کارشناسی تفسیر عکس هوایی برای ارائه به مراجع قضایی

نمونه گزارش کارشناسی تفسیر عکس هوایی برای ارائه به مراجع قضایی

 

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

اولین نفری باشید که امتیاز ثبت می کند 🙂

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما