پيدا كردن پلاك ثبتي

پيدا كردن پلاك ثبتي

 

به جهت شناسایی املاک و اراضی به وجود آمده است و به کمک آن می توان به اطلاعاتی از ملک دست یافت. برخی از مواقع ممکن است سند ملک در دسترس نباشد. در این صورت است که لازم است استعلام پلاک ثبتی ملک انجام شود. تا به این اطلاعات دست یافت. و به کمک آن اخذ سند برای ملک ممکن باشد.

در واقع ممکن است ملک موقعیت معلومی داشته باشد اما اسناد و مدارک ملک موجود نباشد. در نتیجه لازم است استعلام پلاک ثبتی ملک انجام شود تا بتوان به پلاک ثبتی ملک پی برد. همچنین برای پبدا کردن پلاک ثبتی زمین روش های مختلفی وجود دارد. از جمله این روش ها مراجعه به همسایگان، مراجعه به شهرداری ، مراجعه به سازمان آب، استفاده از کد ملی ملک و … می باشد. در ادامه به توضیح آن ها می پردازیم.

پلاک ثبتی ملک

از مهم ترین مشخصه های هر ملک پلاک ثبتی ملک می باشد. پلاک ثبتی از قسمت فرعی و اصلی تشکیل شده است. پلاک ثبتی برای هر ملک تعلق می گیرد. در واقع سازمان ثبت اسناد و املاک برای اینکه بتواند اراضی و قطعات زمین را شناسایی نماید ابتدا محل دقیق ملک را ارزیابی می کند. دسته بندی اراضی را این سازمان انجام داده است و تقسیم اراضی را انجام داده است تا در نتیجه شناسایی ملک به طور دقیق انجام شود. اراضی از استان تقسیم می شود. و در ادامه استان به بخش و واحد کوچک تر تقسیم می شود. در نتیجه قطعات اصلی و فرعی به وجود می آیند. و سازمان ثبت برای هر قطعه پلاک ثبتی اصلی و فرعی را در نظر می گیرد. در نتیجه به کمک این قطعات شناسایی ملک به راحتی ممکن می باشد.

پيدا كردن پلاك ثبتي و انجام امور آن با مهر امضای کارشناس رسمی دادگستری در شرکت مهندسی نقشه برداری رادین مپ.

09129277534

02166398316

کاربرد های پلاک ثبتی ملک

پلاک ثبتی ملک همچون نام و نام خانوادگی افراد است . این پلاک به وجود آمده تا شناسایی ملک ممکن باشد. پیدا کردن پلاک ثبتی ملک کاربرد های بسیاری دارد از جمله این کاربرد ها شامل موارد زیر است:

  • کاربرد  پیدا کردن پلاک ثبتی ملک در جانمایی ملک: با نا معلوم شدن حدود اربعه و دیوار کشی ملک و یا گمشدن ملک بر روی زمین در نتیجه لازم است جانمایی پلاک ثبتی ملک انجام شود. این عملیات به کمک پلاک ثبتی و اسناد و مدارک ثبتی و قدیمی ملک انجام می شود.
  • کاربرد پلاک ثبتی ملک در انجام معاملات: برای انجام معامله ملک با اطمینان بالا لازم است اطلاعات دقیق ملک معلوم شود. در صورتی که ملک مشکلی داشته باشد این امر با استعلام وضعیت ثبتی ملک معلوم می شود.
  • کاربرد پلاک ثبتی ملک در عملیات معکوس جانمایی پلاک ثبتی: در صورتی که ملک موقعیت معلومی داشته باشد اما سند آن مفقود شده باشد در نتیجه ابتدا لازم است پيدا كردن پلاك ثبتي زمین انجام شود. در نتیجه با یافتن این پلاک می توان اقداماتی را انجام داد و برای ملک سند المثنی اخذ نمود. این امر با استعلام پلاک ثبتی ملک انجام می شود و کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی به انجام این استعلام توانا می باشد.
  • و…

استعلام وضعیت ثبتی ملک

ممکن است افراد قصد انجام معامله ملک را داشته باشند. و از آنجایی که ملک با ارزش ترین دارایی افراد است در نتیجه برای انجام این معامله لازم است احتیاط نمود. برخی از افراد با انجام معامله ملک بعد از اینکه معامله انجام شد متضرر می شوند.

ممکن است ملک مورد معامله مشکلاتی داشته باشد و حتی فروشنده نیز اطلاعی از آن نداشته باشد. در واقع ممکن است سند ملک جعلی باشد، اراضی معامله شده متعلق به دولت باشد. و یا اینکه سند در رهن بانک باشد. همین امر سبب می شود که اگر معامله ملک انجام شود خریدار دچار مشکلات حقوقی ملک شود.

بنابراین حتما سعی کنید این معامله را با اطلاعات کامل از ملک انجام دهید. بنابراین انجام استعلام وضعیت ثبتی ملک ضروری است. کارشناس رسمی دادگستری از آنجایی که به بانک اطلاعات ثبتی دسترسی دارد می تواند از وضعیت ثبتی ملک اطلاع کاملی کسب نماید. وی ابتدا با توجه به سند ملک و پلاک ثبتی مندرج در سند ملک استعلام را انجام می دهد و بعد از مدتی تمامی اطلاعات مربوط به ملک مورد معامله را کسب خواهد کرد. سپس اطلاعات به دست آورده از وضعیت ثبتی ملک را به طرفین معامله اطلاع رسانی خواهد کرد و در نتیجه اگر ملک مشکلی نداشته باشد معامله انجام می شود و در صورتی که ملک مشکلی داشته باشد از بروز ضرر و زیان جلوگیری می شود. و معامله با اطمینان بالا انجام می شود.

جانمایی پلاک ثبتی ملک به کمک پلاک ثبتی

بسیاری از افراد وجود دارند که در گذشته ملکی داشته اند و یا ملکی به آنان به ارث رسیده است و سالیان سال بدون مراجعه به ملکشان آن را رها کرده اند. و تنها از ملک خود یک سند قدیمی در دست دارند. برای اینکه بتوانند به آدرس ملک خود پی ببرند نمی توانند از سند قدیمی استفاده نمایند. اسناد قدیمی معایبی دارند و از مهم ترین این معایب معلوم نبودن اطلاعات مکانی ملک در آن است. در نتیجه نمی توان به آدرس ملک پی برد.

تنها روشی که می توان به کمک آن به آدرس ملک رسید استفاده از پلاک ثبتی ملک و انجام جانمایی پلاک ثبتی ملک می باشد. جانمایی پلاک ثبتی با توجه به شماره پلاک ثبتی مندرج در سند و اسناد و مدارک ثبتی انجام میگیرد و برای اینکه این عملیات انجام شود بایستی به یک کارشناس رسمی دادگستری مراجعه گردد.

به جهت انجام این عملیات با توجه به سند دفترچه ای ملک و اسناد و مدارک و نقشه های استخراج شده از بانک اطلاعات ثبتی حدود ملک بر روی کروکی های قدیمی ملک معلوم می شود. در نتیجه می توان با جانمایی آن بر روی عکس و نقشه های هوایی به موقعیت دقیقی از ملک رسید. در ادامه نقشه یو تی ام از ملک نیز تهیه می شود. به کمک نقشه یو تی ام می توان اقدام به اخذ سند تک برگی برای ملک نمود. همچنین دیوار کشی ملک به صورت دقیق و تخصصی انجام می شود تا امکان تعارض به حدود ملک وجود نداشته باشد.

 

پيدا كردن پلاك ثبتي و انجام امور آن با مهر امضای کارشناس رسمی دادگستری در شرکت مهندسی نقشه برداری رادین مپ.

تماس

09129277534

02166398316

 

 

 

.

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

اولین نفری باشید که امتیاز ثبت می کند 🙂

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما